Bob Ross

Bob-Ross2Robert Norman „Bob“ Ross se narodil 29.října 1942 v Daytona Beach na Floridě a vyrůstal v Orlandu na Floridě. Miloval přírodu a country.

Ve věku 18ti let narukoval k letectvu spojených států, kde působil jako zdravotník. Většinu času v armádě strávil na Aljašce, která se pro něj později stala inspirací pro jeho fantastické obrazy. V té době objevil televizní pořad The Magic World of Oil Painting s Billem Alexandrem, který ho částečně ovlivnil v jeho budoucí tvorbě.

Po odchodu z armády se stal výtvarným instruktorem, uznávaným malířem a nejvíce proslul jako tvůrce instruktážního televizního pořadu o malbě „The Joy of Painting“, který se objevil na PBS v USA, a také Kanadě, Mexiku a Evropě. Natočeno bylo celkem 33 epizod.

Ross dokázal lidi doslova uchvátit svou jedinečnou technikou olejomalby a v neposlední řadě svým sametovým hlasem a uklidňujícím projevem. Jeho jednoduchá technika malování se stala velmi oblíbenou po celém světě. V současnosti působí po celém světě již stovky certifikovaných lektorů.

Bohužel na počátku 90tých let Bob Ross vážně onemocněl a 4. července 1995 v pouhých 52 letech zemřel.